وبلاگ

وبلاگ

ردیاب خودرو چیست ؟

 

ردیاب خودرو یک دستگاه الکترونیکی بسیار کوچک در ابعاد تقریبی ۱۱*۴*۳ سانتی متر می باشد ، که قابلیت نصب بر روی انواع خودروهای سبک و سنگین را دارد ، ردیاب خودرو در کمتر از ۲۰ دقیقه به آسانی بر روی اتومبیل شما نصب می شود .

 

 

ردیاب خودرو چگونه کار می کند ؟

 

این دستگاه که یک وسیله ی امنیتی می باشد می تواند به آسانی از طریق سیمکارتی که درون آن قرار دارد باماهواره های موقعیت یاب ارتباط برقرار کرده و پس از دریافت اطلاعات و تحلیل آن ، در مدت زمانی بسیار اندک ، موقعیت خود را به صورت پیامک برای مالک خودرو ارسال کند . این دستگاه هوشمند نه تنها قادر به ارسال پیام کوتاه می باشد ، بلکه می تواند از طریق اینترنت موقعیت و سرعت لحظه ای خودرو را به سرورهای مربوطه نیز ارسال کند ، در این صورت مالک خودرو قادر خواهد بود از طریق نرم افزار موبایل یا کامپیوتر خود که با همان سرور در ارتباط هستند به صورت لحظه ای از سرعت ، موقعیت و وضعیت خودروی خود اطلاع داشته باشد .

در صورتی که خودروی شما مجهز به دستگاه ردیاب باشد علاوه بر اینکه می توانید موقعیت لحظه ای خودروی خود را روی نقشه مشاهده کنید ، قادر خواهید بود مسیر های طی شده توسط خودرو ، تا یک سال گذشته را نیز مشاهده و بررسی کنید . در این صورت همواره خودروی شما پیش چشمتان خواهد بود و نظارت و کنترل دقیقی بر آن خواهید داشت .

 

 

ارتباط کاربر با دستگاه

 

کاربران می توانند به ۵ روش با ردیاب ارتباط برقرار کنند:

۱- پیامک

۲- برقرای تماس با سیمکارت ردیاب و وارد کردن کد دستوری مد نظر

۳- نرم افزار موبایل

۴- سامانه ردیابی AVL

۵- بلوتوث